Taşıt kredisi nasıl hesaplanır?

Araç kredisi hesaplarken var olan bütçe ile ilgili planlama yapmak en doğru yöntemdir.Elinizde mevcutta bulunan durumu iyi analiz etmeli ona göre adım atmalısınız..Faiz oranı, sigorta giderleri, dosya masrafı vb. maliyet kalemlerinin yanı sıra KKDF ve BSMV gibi vergi giderlerini de göz ardı etmeden kalem kalem hesaplamalısınız.Göz ardı etmemeniz gereken bir diğer husus ise satın almak istediğiniz aracın, araç kredisinin geri ödemesi süresince, başvuruda bulunduğunuz bankanın ipoteği altında olacağıdır. Yani son taşıt kredisi taksidi ödenmeden araç üzerinde herhangi bir  hakka sahip olamazsınız. Bu durumda aracınızı satmak isterseniz, önce bankanın onayını almanız gerekir. yanlış atılan adım yada yanlış hesaplama programı sizi zor durumda bırakabilir.

Araç Kredisi Veren Bankaların Listesi Güncel

 

Araç sahibi olmak isteyenlerin son zamanlarda en fazla sordukları sorulardan birisi de hangi banka en uygun ve kampanyalı faiz oranıyla taşıt kredisi vermektedir. Bu soruyu yanıtlamak için, sizler için çok yönlü bir araştırma yapıp bankaların faiz oranlarını,kampanyalarını güncel haliyle sizlerin bilgisine sunduk.Belirtmek gerekirse, taşıt kredisi almak için 2. el olan araçlarda yaşı 5 yılın üzerinde olmayan araçları tercih etmemelisiniz. Her aracın bir kasko değeri vardır ve bu kasko değerinin %80’ine kadar bankalar kredi vermektedir. Alınacak olan taşıtın kasko değerinin %70’ine kadar taşıt kredisi kullanabilirsiniz. Kalan kısmı için ise peşin olarak vermeniz gerekmektedir. Yani aracın tam bedeli için taşıt kredisi kullanılmaz.

En uygun taşıt kredisi veren bankalar 2018

Tüm bunların yanında taşıt kredisi kullanmak için banka siciliniz temiz, kredi notunuz iyi seviyede ve bankanın istediği kriterlere uyumlu olmanız gerekmektedir. Bankalar genellikle 5 yaşa kadar taşıt kredisi vermektedir. Bazı bankalar kampanya yaparak, araçlarda 10 yaşa kadar kredi vermektedir. Taşıt kredilerinde 48 aya kadar vade düzenlenmektedir.

Taşıt Kredisi mi, İhtiyaç Kredisi mi?

Bir çok banka ihtiyaç kredisinde neredeyse aynı faiz oranları ile işlem yapıyor.Taşıt kredisinde bazı bankalar kampanyaları ile diğer bankalardan uygun kredi  verebilmektedir.Eğer düşük miktarlı bir kredi çekilecek ise ihtiyaç kredisi çekmek daha mantıklıdır.Çünkü taşıt kredisinde ipotek zorunluğu vardır.Eğer ipotek gibi bir durumla karşı karşıya kalmak istemiyorsanız ihtiyaç kredisi çekmenizde fayda var.

Taşıt kredisi mi ? İhtiyaç kredisi mi ?

 

Araç Kredisi Kampanyaları